Модельный ряд Hyundai

Отзыв о Hyundai Kona 2021 года

Автомобиль: Hyundai Kona 2021 г.в., внедорожник, роботизированная с 2 сцеплениями коробка передач, Полный привод , пробег - 4000 км, двигатель - 1.6 turbo бензин, комплектация - TOP
Автор: Максим (Украина, Киев)   15.09.2021
Расход в городе: 9.5 л/100км, по трассе: 7.0 л/100км, средний: 8.4 л/100км

Это мой второй автомобиль. Первый – новый Renault Logan 0.9 Turbo с роботизированной КПП, был куплен в прошлом году, чтобы научиться ездить и составить список требований к семейному автомобилю.

Выбирал среди автомобилей за около $30 000 с таким списком требований:

- полный привод;
- немеханика;
- размер салона не меньше Логана;
- достаточно экономичный двигатель, который в городе должен укладываться в 10л/100км, но при этом ехать не хуже логановских 11с до 100км/ч;
- подвеска не должна быть жесткой, по комфорту на плохой дорого на уровне логановской;
- багажник должен вмещать такое количество вещей, которое за год эксплуатации Логана максимально в него загружалось;
- обязательно наличие мультимедийной системы с большим экраном и полноценной поддержкой Android Auto;
- хотелось систему автоматического предотвращения лобовых столкновений , цифровую приборку, LED фары, автоматический свет, автоматические стеклоочистители, камеру заднего вида с отображением положения колес…

Уже только комбинация цены, наличия полного привода и запрос на наличие автоматизированной КПП очень сильно сокращают список возможных вариантов среди того, что доступно к покупке в Украине.

Тот же утилитарный Дастер на роботе не продается с полным приводом :(. А Koleos в салонах отсутствует с начала года. Очень много вариантов с 2.0л атмосферниками, типа Sportage, едут хуже или совсем на уровне 0.9Turbo Логана, а потребляют заметно больше его. 2.5л атмосферники едут бодрее, но потребляют еще больше ну и цена тогда заметно переваливает за $30000…

Hyundai Kona нашел случайно поиском в Подборе на Инфокар. Отзывов о нем очень мало но, вроде, позитивные. Побывал на тест-драйве, в том числе и электрической - обе едут приятно. Так как в ней есть все то, что у меня было в требованиях и пожеланиях - заказал и спустя 2 месяца забрал 1.6T 4WD в комплектации Top.

На сейчас за 2 месяца эксплуатации проехал 4000км.

Очень нравятся ее ездовые качества! Мой Логан тоже неплохо вливался в поток и достаточно уверенно шел на обгон на скоростях до 110км/ч, но здесь все еще веселее. Двигатель и коробка настроены так, что все работает очень плавно и при этом получаем динамику, которая у конкурентов появляется только при ценнике выше $40000. Даже в eco режиме все очень бодро, просто ход педали становится больше, но если наступать на нее сильнее – получаешь ускорение, которому нелюксовые тачки могут только завидовать. Видел несколько видео обзоров, где Кона едет на 0.5 секунды быстрее паспорта, в котором и так приятные 8с до сотни! Сам не измерял, но мне ускорения даже без включения sport режима за глаза хватает.

Машина держит трассу как влитая на любой скорости. Исчез эффект сдувания сильным боковым ветром или при обгоне фур – на Логане замечал не редко.

Подвеска немного жестче логановской, лежачие полицейские немного сильнее подбрасывают задний мост, но в целом намного приятнее Honda Civic по любым неровностям! В тоже время, на дороге с наплывами, где на Логане больше 70-80км/ч уже не очень комфортно, Кона едет 90-100 с терпимым комфортом. В крутые повороты Кона так же входит комфортнее, позволяя проходить их на более высокой скорости.

Расход выше логановского, но в целом терпимо. По городу в 10л/100км я укладываюсь. Средний расход за все время показывает 8.4л/100км. И это по хорошим дорогам я почти не ездил, так как средняя скорость за это же время 45км/ч. На хорошей дороге у меня расход получается 6-7.5л в зависимости от того как часто и как резко приходится ускоряться, ну и от максимальной скорости, конечно (выше 130км/ч я почти не ездил). В целом бака хватает на 600км и меня это устраивает.

Интересно, что бортовой компьютер логана привирает где-то 0.5-1л среднего расхода. Так, например, по его данным было потрачено 48л, а вливали порядка 50. Так вот у Коны все четко. Уже пару раз заезжал, когда в баке было 1-2 литра и именно на эту разницу в него и входило, при заправке «до полного». Правда у Логана по паспорту 50л, а влезает порядка 55л, а у Коны ни литром больше - 50.

Полный привод полностью не отключается – либо автоматический режим, когда электроника сама решает, когда нужно его подключить, либо до 40км/ч принудительный.

По большому бездорожью не ездил, но полный привод пару раз подключать уже приходилось. На Логане я бы там не проехал. Например, выезд из леса перекрыт шлагбаумом, а лесник, который перед этим встрелися в лесу сказал: «вообще-то до снега по лесу ездить нельзя, уезжайте. Вон там шлагбаум, он открывается». Мы же заехали в лес через село, где шлагбаумов не было и обратно той же дорогой ехать километра 3 по песку. Ок, подъехали к шлагбауму, а он закрыт и не понятно, как открыть. С одной стороны от шлагбаума был неширокий проезд, но его специально перерыли небольшим рвом, чтобы умные не ездили. Полный привод позволил преодолеть это препятствие без особых проблем…

Багажник заметно меньше логановского, но я изначально промерял его и за все время мне пока ни разу не пришлось столкнуться с ситуацией, что что-то принципиально не влезло. С полкой не влезал только пляжный зонтик, который где-то 1.3м в длину в сложенном виде, но без нее и он поместился. А так же складной стол, 4 стула, пара рюкзаков… Конечно найдутся такие, кому не хватит доступного объема, но мне хватает.

Отлично работает автоматический свет при въезде в тоннели, при этом автоматически включается приятная подсветка кнопочек в салоне. Ночью пока не ездил, так что о достаточности ближнего/дальнего света пока не скажу, но видел, что яркость света можно регулировать – диоды рулят.

Хорошо работают автоматические стеклоочистители, в автоматическом режиме ее скорость так же можно настраивать.

Очень достойно сделана встроенная навигация! На ней намного больше лесных, полевых тп. дорог, которые Waze не видит. Нравится, что на перекрестках в отдельном окне перекресток отображается укрупнено и разобраться куда поворачивать на сложных пересечениях заметно проще. Направление поворота можно вывести и на цифровую приборку. Не нравится, что озвучка с акцентом. В Waze ее вообще свою можно записать. Таким образом пользуюсь и тем и тем, по ситуации.

К сожалению, для нашего рынка Android-Auto так и остался проводным, хотя для своего и европейского они сделали поддержку беспроводного.

В моей комплектации есть 2 usb разъема спереди (1 занят регистратором, второй для Andrioid Auto), 1 сзади + полочка для беспроводной зарядки. На нашу семью хватает.

Есть ограничитель скорости и круиз-контроль, но не адаптивный. Адаптивный в прошлом поколении был уже в коплектации Top. В этом его можно получить только в NLine версии, но, когда я хотел заказать себе ее, меня в салоне уверили, что такую комплектацию придется ждать намного дольше (от 5 месяцев) и не факт, что приедет, учитывая текущий кризис с микрочипами.

Для нашего рынка даже в топовой комплектации сиденья без электрорегулировок! В моей машине водитель будет только один, потому не проблема, но кому-то будет неудобством.

Руль регулируется как по высоте, так и по вылету. 3 оборота между крайними положениями колес. Рулежка мне нравится на любой скорости.

С отображением ориентации руля на камере заднего вида парковаться стало еще приятнее ( на Логане камера была, но без ориентации руля).

Автомобиль компактный снаружи (4.2м!), что заметно упрощает поиск места для парковки, но более чем просторный внутри. Для нашей семьи из 4х человека места более чем хватает.

Думал, что передний парктроник, который отстуствовал на Логане, штука бесполезная, но на Коне его заценил – удобно.

Можно еще много чего написать, но отзыв и так затянулся, потому буду подводить итоги. На вопросы отвечу в комментариях.

За время эксплуатации технических проблем не возникало. Все работает, как ожидалось. Автомобиль только радует и я считаю, что его зря недооценивают на нашем рынке. По мне это отличная зажигалка за вменяемые деньги, которая способна еще и проехать там, где без полного привода проедет далеко не каждый. Не вездеход конечно, но как универсальный семейный автомобиль, когда не нужно возить много вещей, отличное приобретение.

Плюсы автомобиля: Очень динамичный с плавной работой DCT, возможность заказать с полным приводом, отличная 10" мультимедийка и цифровая приборка, вполне умеренный расход топлива.

Минусы автомобиля: Адаптивный круиз теперь только в NLine комплектации, передние кресла без электрорегулировок, на нашем рынке нет беспроводной Android Auto, как и системы контроля слепых зон, проекционного экрана и выбора режимов на бездорожье (хотя в руководстве по эксплуатации о них написано), размера багажника хватит не всем.

Совет покупателю: За его цену очень сложно найти что-то другое с полным приводом и такой динамикой. Кона провоцирует на резкие старты со светофора, но расход топлива на прямую зависит от того, как часто вы будете резко давить тапку в пол. Eco режим вам в помощь, если по другому себя сложно сдерживать ;).

В тот же день Максим дописал: Фото заправок - https://drive.google.com/drive/folders/1AXhZxCBBsyxaaVMdUnHxP1LTobrjSDoL?usp=sharing На одной из фотографий видно поездку на 16.4км по Киеву с парой пробок на маршруте, которая имела расход 9.4л/100км. Если особых пробок не будет, то по городу можно вкладываться и в 9 литров на сотню.

Через 1 мес. Максим дописал: Добавил новые скриншоты с заправок, дал им названия, чтобы было проще отслеживать динамику. Добавил примеры расхода еще двух поездок: одна чисто по городу, Вторая из центра Белой Церкви в Киев, где по Киеву было почти 30км. Скорость везде, где дорожная обстановка из знаки позволяли, была 120км/ч. Когда ехал туда скорость была 130км/ч и расход получился 8.4л/100км, но этого фото не сделал.

Через 1 мес. и 17 дней Максим дописал: Вчера пришлось помотаться по Киеву. Порядка 10 поездок каждая из которых 3-10км за раз. В конце одна была на 19км через весь город. Залил фото с расходом за эти поездки - 9.5л/100км. На скрине написано "С последней заправки" так как с вечера перед этим заправил полный бак, о чем есть соответствующий скрин, и дальше были только поездки по Киеву.

Через 1 мес. и 18 дней Максим дописал: Пришлось несколько часов проехаться в темное время суток по трассе. Для начала, ничего не регулировал, все было как настроено из салона. По абсолютно неосвещенной дороге, ближнего хватает для уверенной езды около 70 км/ч. На более высокой скорости уже можно не успеть среагировать на выбоину, которая станет видна слишком близко. Дальний, на мой взгляд, светит очень хорошо. На 100-110км/ч по неосвещенной дороге было ехать вполне комфортно. Автоматический ближний дальний работает четко, хотя переключает на ближний, как по мне, рановато. Приблизительно как только видишь фары встречного автомобиля, почти сразу он уходит в ближний. Встречному транспорту так комфортно, конечно, но мне тогда приходилось сбрасывать скорость, чтобы с ближним проще было реагировать на выбоины на незнакомой мне дороге. По большому счету фарами доволен, на Логане свет был хуже ну и автоматики там не было вообще никакой в этом плане.

Через 1 мес. и 29 дней Максим дописал: Поигрался с углом подъема фар, в предпоследнем положении ближний свет стал отчетливо добивать до автомобиля, который стоит метрах в 40 - 50. После этого проехался с ближним светом по дороге без внешнего освещение (за Лютежем есть лесная дорога хорошего качества, но без фонарей) - комфортно стало ехать где-то до 100км/ч. В темное время суток, мне кажется, больше и не нужно. Переобулся сегодня, на зиму поставил диски на 16, вместо родных 17х и резину 205 R16 60, вместо 215 R17 55. Не покидает чувство, что ехать по выбоинам стало мягче. По показаниям gps спидометр стал показывать скорость на 2 км/ч меньше, так как внешний диаметр все же стал немного меньше, но, мне кажется, что этому автомобилю такие колеса комфортнее.

Через 9 мес. и 29 дней Максим дописал: На днях минув рік користування автомобілем і можна зробити чергові висновки. Автомобіль проїхав 15400км, ТО-1 пройшов на 11800км у лютому, всього за тиждень до початку війни. За цей час не виникло ніяких питань технічного характеру, які б потребували звертання до СТО. Один раз, кілька місяців тому, коли сів повертатися з парку додому - не включилася мультимедійка. Доїхав без неї. Наступного дня, як нічого і не було, вона включилася і після того продовжує працювати як слід. Якийсь період Android не завжди запитував дозвіл на доступ до контактів, тому без того, щоб дати його в ручну в налаштуваннях блутус телефону, меню Телефон в мультимедійці в такі моменти не міг відобразити контакти та список дзвінків. Полагодилося з часом самостійно, скоріше всього після одного з чергових оновлень Android. Вище писав, що LED фари мають регулювання яскравості - то я не розібрався, та кнопка регулює яскравість приборки. Ближне світло найкраще все ж таки працює у крайньому верхньому положенні. В ньому дійсно комфортно вночі на 100км/год на ближньому світлі, при цьому зустрічний потік мені ніколи не блимав, що я когось сліплю. Накінець хочу сказати, що і зараз, я не проміняв би свою "скажену табуретку" на щось більшого розміру, але з більш овощним двигуном - саме тандем із дуже плавної КПП та дуже підривистого двигуна з будь-якої швидкості дарує тим, хто любить швидкість, просто море позитивних емоцій, які не можна передати словами, таке можна тільки відчути самому і полюбити назавжди ;).

Через 12 мес. и 11 дней Максим дописал: Вирішив додати кілька відеооглядів, які добре описують можливості цього авто: Тест-драйв 5-разовим чемпіоном Малайзії з раллі: https://www.youtube.com/watch?v=AY_W_iMYFsY 4WD здібності дорестайлової моделі: https://youtu.be/vH5tr83OmgA Тест-драйв автомобіля на Подолі: https://www.youtube.com/watch?v=Ap4NHo-DmcI&t=1455s Тест драйв від Infocar, теж дорестайла: https://www.youtube.com/watch?v=Nqt2usuMy-g&t=653s

Через 14 мес. и 20 дней Максим дописал: Мав можливість потестувати за кермом передньопривідну Кону по Києву у поїздці з правого берега на лівий і назад (загальна відстань кілометрів 40), а потім через 2 години проїхав у ту саму точку і назад ще раз вже на своїй (поїхали зі знайомим на його машині, щоб купити одну річ, але не було світла в ТЦ і довелося пізніше ще раз з'їздити вже на моїй). Витрати виявилися +- схожими 7-7.5л/100км, проте перша поїздка була, коли трафік був трошки щільнішим, тож різниця у витратах деяка є, але не дуже значна. У нього за 2600км пробігу середні витрати показує 7.2л/100км, у мене за останні 10000км - 8.1л/100км. Він, правда, тільки недавно як отримав права і їздить ще досить спокійно, а я, коли стою на світлофорі першим, не можу стриматися, щоб першим з нього і не поїхати ;). В той же час, я ніколи не порушую правило "не перевищувати дозволену швидкість більш ніж на 20км/год". Тож, якщо на ній літати, що вона реально дозволяє не напружуючись, то середні витрати, звісно, можуть бути вищими. Єдине, що мені кинулося в очі - передньопривідна дійсно шліфує асфальт при різких стартах, особливо на зимовій резині. За 20 000км на моїй з повним приводом, при точно таких же стартах, у мене колеса не зривалися у пробуксовку жодного разу :-\. Цікавим видався коментар знайомого, який в обох поїздках був пасажиром поруч. Йому здалося, що моя рухається плавніше і одночасно швидше. Не можу нічого сказати з цього приводу - я не помітив ніякої різниці в динаміці обох автомобілів, хоча стиль водіння був однаковий. Можливо вплинуло, що перша поїздка була за видно, а друга, коли вже було темно.

Волдемар

Прикольний відгук.
Прикольний тим, що з одного боку тут є всі ознаки того, що цей відгук написаний менеджером, а з іншого боку тут є сцени з, так би мовити, натяком на реальність (наприклад, сцена з об'їздом лісового шлагбауму та фотки приборки).

Ознаки "заказухи" присутні по всьому тексту.

Наприклад, відразу впадає в око кричуще згадування про систему автоматичного упередження лобового зіткнення. Мимоволі уявляєш листок з технічним завданням на цю статтю, де одним з перших пунктів вказано, що треба обов'язково звернути увагу читачів на цю яскраву фішку Hyundai Kona.

Реальна людина ніколи б не поставила систему автоматичного упередження лобового зіткнення у список того, що вона хоче від нового авто. Хоча б тому, що ця фішка доволі рідкісна, і звужує коло вибору до ... навіть не знаю до скількох моделей. Може лише до моделі Hyundai Kona? (Це я пожартував).

Та й взагалі текст виглядає якимось "пластмасовим". Прямо видно як автор виконував пункт за пунктом те саме технічне завдання, про яке я згадував вище. Недоліки вказані абсолютно несуттєві або абсолютно очевидні, а серед переваг зазначена навіть ПОВНА нечутливість до повітряної хвилі від зустрічних фур.

А от за сцену з об'їздом шлагбаума можна поставити високий бал. Туди можна було б ще додати фарб, написавши що дружина відмовляла вас від ризикованого об'їзду, і казала: "Не ризикуй, давай повернемося!" Але ви її переконали наступними словами: "Спокійно, Маша, у нас повнопривідний Hyundai Kona - найкращий кросовер у своєму класі!" і після цієї заяви хоробро пірнули у рів.

Але і без запропонованих мною емоцій, сцена з подоланням рову вийшла, повторюся, непогано. В неї цілком можна повірити якщо ти ніколи не бачив тих пропаханих ровів. Такі рови в наших місцевих лісах забезпечать посадку на пузо не те що паркетника, а навіть рамника.

Коротше, моя думка така, що цей текст написано гарним копірайтером, який добре виконує свою роботу.

Але, звичайно ж, завжди є вірогідність, що я помиляюся.

У випадку, якщо автор дійсно написав цей текст від щирого серця, я прошу вибачення за прикрощі, які я міг завдати своїми інтелектуальними розвагами.

Волдемар, при всіх спробах підколоти і знайти маркетингові ходи в моєму тексті, дякую за: "цей текст написано гарним копірайтером, який добре виконує свою роботу." Ну і за кінцівку взагалі .
Ваш коментар мені було читати весело, бо в коментарях до відгуку на перший автомобіль, мене взагалі назвали топ менеджером Рено Україна . //www.infocar.ua/reviews/renault/logan/2020/0.9-robot-sedan-id25479.html /

Волдемар, якось криво воно працює, коли вставляєш посилання, а після пишеш ще текст. Ось правильний лінк www.infocar.ua/reviews/renault/logan/2020/0.9-robot-sedan-id25479.html

Azazello

Вольдемар, честно говоря не думаю что манегра хватит на столько буков, в отзыве чувствуется живые эмоции, ну или менеджер получал пяторки в школе за сочинения)). Машинка конечно интересная, но лично моё мнение, она дорогая как для лифтованого "с" класса, хотя на вкус и цвет...

Azazello, если быть точнее это B-SUV, до С класса немного не дотягивает ни по длине базы, ни по полной длине. Правда Логан относят к B классу, а база последнего Логана даже чуточку длиннее последнего Гольфа . В любом случае, внешне он кажется меньше, чем ощущается внутри и многим он не подойдет разве что по размеру багажника, ну и тем, кто сам под 2м и постоянно возит таких же сзади. Мои дамы не очень высокие - нам размера салона с головой. А по багажнику я заранее был готов к его размерам, хоть и приценивался к цене установки багажника на крышу, но пока такой необходимости нет, хоть и есть большой гараж, где его можно хранить.
Я очень серьезно подходил к вопросу выбора основного автомобиля нам в семью и просто не нашел ничего в такую цену с похожим двигателем и при этом с полным двигателем. До последнего смотрел в сторону Karoq, но в похожей комплектации он у меня переваливал за $36000, а Kona обошлась в $31500, с учетом 2% скидки от менеджера.

Azazello, "и при этом с полным двигателем" следует читать как "и при этом с полным приводом". К сожалению комменты редактировать нет возможности.

Wert

Типу лохан більше 100 їхав )))))))

Wert, чувак, лохан звісно більше 50 не їде...
А от сучасний Logan з роботизованою коробкою на світлофорі позаду залишить щось типу бензинових 2л X-Trail чи Sportage на автоматі тільки так. І на трасі 130 для нього це зовсім не випробування, а той режим, в якому я постійно їздив по одеській, обухівській чи житомирській трасах. І набирає ці 130 він не довше 80% автомобілей, які їздять дорогами України. Тож пишіть краще по темі

max_cn, доречі, ваш 208й пиж, який має на 2к.с. більше і вагу на 300кг менше! їде так само як мій колишній Логан, тільки вам для такого результату доведеться вправно перемикати передачі . Тож ви прекрасно собі уявляєте динаміку машини, яку вже не в перше намагаєтеся принизити .

poradnyk

Чи то у Львові дороги не ті чи то .коня не та, але жире вона не по дитячому куди більше, +/- 12,5 л/100 км.

poradnyk, у вас вже рестайловий автомобіль, чи ще модельного ряду 2017 року, який випускався до осені 2020го року? У нового більш прогресивний двигун, при тому економічніший.
Ну і дуже сильно впливає, на які відстані ви їздите, як часто стоїте в пробках і на скільки часто ви зі світлофора давите "тапку" в підлогу.
Більшість моїх поїздок - це з Києва поїхати на 30-100 кілометрів і повернутися назад. Для цього часто доводиться перетинати Київ по діагоналі, тож у поїздках досить чимало їзди по місту, але й траси кожен раз трохи є.
Якщо ж їздити на 3-5-10км виключно по місту і на холодному двигуні - витрати звісно будуть більшими. Та я чисто по місту їждж не часто - у мене автомобіль іграшка для сімейних подорожей в ліс, на річку, в умовну Білу Церкву, чи Житомир...

max_cn, я буду в процесі заправок додавати у папку на гугл-диску фотки скрінів, де можна буде бачити, як витрати будуть змінюватися з часом. На зараз середні витрати за 4300км 8.3л/100км. Останні кілька баків витрати складали 7.8-8л/100км.
Мій режим їзди: 70км/год місто, 110км/год однополосні дороги, 130км/год все решта, що не по бориспільскій трасі, на якій на Коні ще не був .

На днях довелося вперше звернутися на СТО за гарантійним випадком.
Помітив за місяць до того, що на світлофорах перестав автоматично глушитися двигун системою Старт/Стоп. Крім того, під час першого блекауту, виникла необхідність вперше скористатися безпровідною зарядкою і виявилося, що вона не заряджає.
Подзвонив, записався на найближчий день. За 2 години провели діагностику. Сказали, що останнім часом мій акумулятор не заряджається на повну і його заряду не достатньо, щоб система Старт/Стоп активувалася. Подали заявку на його заміну. Разом з ним подали заявку на заміну безпровідного адаптера.
Через два дні подзвонили і повідомили, що можна приїхати за акумулятором. Замінили за пів години. Найцікавіше, що це полагодило як роботу системи Старт/Стоп, так і безпровідного адаптера . Тож, коли зателефонують, що приїхав новий - я просто відмовлюся.
Обидва випадки сервісний центр назвав гарантійними і мені нічого платити не довелося.

max_cn, Про всяк випадок на майбутнє пишу, що це сталося десь через 1.5 роки володіння і 20500км пробігу

max_cn, вчора подзвонили з СТО, що приїхала нова бездротова зарядка на заміну по гарантії. Як і писав раніше - відмовився, бо заміна акумулятора полагодила роботу старої повністю.
Для статистики відмічаю, що з моменту замовлення пройшов місяць.
Доречі 11 місяців тому я пройшов перше ТО, про що писав раніше. Сьогодні на приборці при заведенні двигуна почало показувати, що до чергового ТО залишилося 29 днів. Це куди інформативніше, чим коли на дешевших автомобілях просто загорається check engine, а вже на СТО тобі розказують в чому причина

Кілька місяців підряд були муки вибору нового автомобіля.
На справді приглядатися, щоб його взяти я почав давно, регулярно дивився "Що по чому?" і інші огляди на всі C-SUV, але так щоб ходити на тест-драйви, то тільки з осені 2023го.
Саме C-SUV, бо деяких позицій в списку побажань в B-SUV ніхто не ставить, тож довелося підняти клас. А так розміру Кони мені повністю вистачало.

Так як я Айтішник, то і запити до автомобіля у мене відповідні:
- обов"язково повний привід. Мені не треба позашляховик, але я вже відчув переваги від повного приводу і взимку, і в постійних поїздка на річку та в ліс. А також мав пару історій ще на Логані, коли будь привід хоча б на третє колесо з 4х і виїхав би сам, а так доводилося копати.
- обов"язково камери 360. У великому місті іноді дуже не вистачає цієї опції. На Кону можна доставити у офіціалів, але якщо вже налаштувався на нове авто, то хай вже новий власник на Коні ставить, якщо йому буде треба.
- обов"язково адаптивний-круїз. Наче й не так складно натиснути кнопочку відключення круїзу, коли в когось впираєшся, або просто пригальмувати, а потім натиснути кнопку відновлення. Але так запарило це робити, тим більше, що зараз це розповсюджена опція.
- обов"язково підігріви сидінь та дефлектори обдуву ще й позаду. Не те щоб дітям було не дуже комфортно, але коли постійно возиш сім"ю, то хочеться, щоб у всіх були рівні умови.
- обов"язково цифрова приборка. Мені дуже подобається, як вона реалізована в Коні, я постійно користуюся її можливостями і щось простіше вже не хочеться.
- обов"язково обмежувач швидкості. Я ним у місті користуюся постійно, тим більш на такій машині як Кона, яка дуже легка на підрив. Не хочу порушувати швидкісний режим і крапка!
- довжина мала бути мінімальною, для зручного користування в місті. Розміру багажника в Коні мені досі вистачало, але раз вже купуєш новий автомобіль, то літрів 450 було б трошки краще.
- обов"язково нормальна зручна мультимедійка, не те що в ID.4!
- обов"язково фізичні кнопки на кермі, знову ж після ID.4 я в сенсорні не граю.
- дуже бажано бездротовий АндроїдАуто (CarPlay не треба взагалі). Його можна отримати просто купивши usb приблуду, але хотілося мати все з коробки.
- дуже хотілося матричні фари. От є в Коні атоматичне перемикання ближнє/дальнє, але на трасі постійно є машини, які їдуть назустріч чи перед тобою і більшу частину дороги воно тримає ближнє. Звісно можна плюнути на всіх і постійно лупити дальнім, але я не так вихований. Так як по трасі я ну дуже часто їжджу в ночі, то це побажання не було вимогою, але якщо вже купувати нове, то краще з ним, ніж без.

Поїздив я на:
ID.4 - дуже не сподобався, тут volkswagen-id-4.infocar.ua/talk_id-4_id6279.html детально описав чим. Брав в оренду на 5 годин.

Tesla Model 3 - не сподобалась, брав в оренду на 4 години. Основна претензія, водію дуже незручно, коли все керування в планшеті! По факту претензій навіть більше, ніж до ID.4. Але там я спробував набагато більше функцій, так як до них доступ простіший, а в Теслі під час руху шукати, щось в планшеті нереально, тож негативу залишилося менше, але я точно не цільова аудиторія цього виробника.

Sportage - з повним приводом і в максимальній комплектації у нас продають тільки 2022 року випуску. Менеджер сказав, що їх не продали поки жодної. За результатами тесту виявилося, що функціонально це Кона, тільки трошки більша. Адаптивного круїзу немає, АндроїдАуто дротовий, камери 360 навіть доставити неможна. Коняк менше, хоч рулиться і їде на мій погляд достатньо добре. В результаті міняти шило на мило не став.

Qashqai - в тому салоні я був першим, хто тестував цю модель. В ньому в комплектації Текна є майже все, що я хочу. Навіть простенька матриця в фарах. І
це, порівняно з іншими аналогами, коштує розумну ціну (майже всі інші потенційні конкуренти з необхідними мені опціями коштують значно дорожче!). Але...
Після Кони Кашкай дуже спокійний. Немає відчуття набору швидкості і відповідних емоцій. Гальма видалися ватними. На Коні дозування прям дуже інтуїтивне, там же тиснеш, а воно спочатку майже не гальмує. Може не притерлися колодки, може треба звикати - не знаю, але відчуття не ті і крапка.
ePower за динамікою краще, але не буде повного приводу і ціна вже не така гуманна.

Forester - давав кататися знайомий, двигун 2.5. В ньому є не всі необхідні мені опції, але було цікаво отримати враження від їзди. Дуже комфортна підвіска по поганій дорозі. Але зовсім не ті відчуття від їзди. Немає драйву, для звичних мені прискорень треба добре крутити і слухати двигун. Коротше, може коли буду на пенсії гляну ще раз, але не зараз.

Karoq - брав на тест-драйв ще до покупки Кони. По драйву мені вистачило, але, так як з повним приводом тільки дизель, то досить дорогий в Style і потребує додавати ще багато опцій додатково, що покрити мій список вимог. А тоді вже коштує як Тігуан. Практика показала, що при перепродажі краще взяти автомобіль з мінімальним списком допів, бо покупцям пофіг що

max_cn, в фразі "Так як по трасі я ну дуже часто їжджу в ночі" побачив помилку, малося на увазі "Так як по трасі я не дуже часто їжджу в ночі"

додавали в машину, їм би ціну поменше... Тож спробував Тігуан.

Тігуан - брав на тест-драйв. Поїхали саме таким маршрутом, щоб відчути його і на прямій і в поворотах на мостових розі"язках. Рулиться і за драйвом +- Кона (звісно Тігуан швидше, але мені навіть Кони вистачає, головне, щоб не було принципово гірше ). Це автомобіль, в якому є все, що в моєму списку побажань навіть в мінімальній бензиновій комплектації Елеганс. Поставив статус "кандидат". Відштовхувало, що чисту комлектацію Елеганс, як сказав менеджер, не привозять. До неї ще як правило йде пара опцій на додаткові $1500-2000 (за "преміальну акустику" та додаткові асистенти безпеки).

Rav 4 - брав на тест-драйв в найдорожцій комплектації повнопривідний гібрид. В спорті надмірно різкий (дуже чутлива педаль акселератора). Не в спорті мені динаміки вистачило і розгін контролюється прийнятно. Трафік не дав нормально покрутитися в поворотах, але в потоці маневрувати було більш-менш, хоч і не Кона за відчуттями. Дорожчий від базового Тігуана на 200 000грн. Але АндроїдАуто тільки дротом, заради машини купувати Айфон не збираюся. Матриці немає від слова взагалі (на сайті написано про адаптивне світло, виявилося це про автоматичне ближнє/жальнє). Камери 360 є, але працюють через спеціальну кнопку зліва від керма і включалися через раз (керування видалося неінтуїтивним). Обмежувача швидкості немає і менеджер у мене хвилин десять випитував нащо він мені треба і доказував, що раз в рафіку його немає, то він і не треба. Таким чином, автомобіль значно дорожчий за Тігуан, але не покриває цілий ряд моїх побажань. В немаксимальній комплектації має ще менше необхідних мені опцій. Негібрид вже немає достатньої мені динаміки і +- за ціною Тігуан, при помітно меншій кількості сучасного обладнання.

Решту бачив тільки в оглядах і не тільки інфокару.
Нове покоління Кони - було фаворитом найдовше. Крім матричних фар є все з мого списку побажань. Ціна бензинової буде +- ціна Кашкая. Але, її обіцяли спочатку влітку, потім восени, потім в кінці року, а по факту і на зараз приїхав тільки нецікавий мені гібрид, як мінімум тим, що без повного приводу. Довелося відмовитися.

Tucson - турбованого більше немає, 2.0 овоч, а гібрид з необіздним обладнанням за ціною майже Рав 4. Технологічно дуже добре напакований, але кермується гірше Кони, бо підвіска про комфорт, кліренс менше Кони і ще раз ціна. Не їжджу я стільки, щоб гібридність відбилася за час володіння. Турбований може б і розглянув. Там було 300 000грн різниці, коли він був...

CX-5 - більшість моїх електронних побажань в максимальній комплектації, яка дорожча від базового Тугіана десь на 2-3 баксів. Рідкісний випадок у цьому класі, що адаптивні фари працюють типу матричних, а не як в Тойоті . Головний для мене мінус, що типу цифрова приборка виглядає дуже примітивною і ця мультимедійка без сенсорного екрану, яка навіть на фоні логановської виглядає архаїзмом... Точно не безкомпромісний варіант для мене.
CX-30 - виглядає дещо сучасніше за СХ-5 і коштує дешевше, але для динаміки їй не вистачає 2.5, +повний привід, який швидко перегрівається, +почитавши відгуки, де люди пишуть, про відчуття що "їх розвели" через скрипи, не пішов навіть мацати в салоні.

Cupra Formentor - не зважаючи на те, що є не все з мого списку побажань, після "Що по чому?" хотів хоча б подивитися в салоні, бо типу ммайже Тігуан, але потенційно дешевше. А потім почитав відгуки, де люди чекали по 2 роки і не всі ще дочекалися. В мене знайомий купив собі VZ ще за рік до війни і то чекав більше ніж пів року (на кілька місяців довше обіцяного терміну). На таких умовах замовляти у виробництво свою конфігурацію вважаю недоцільним тому також до салону не доїхав. А те, що було в наявності було б дуже компромісним до того, щоб я б зконфігурував.

X-Trail - нормальна динаміка тільки у гібриду, але ціна як за Rav 4 і частини мого списку побажань або тимчасово або взагалі немає. Крім того поговорив ще раз зі знайомим, який купив минуле покоління в салоні. Він мені розказав, як залазив в багажник, щоб почути "де ж воно зараз скрипить", як з різних причин був на офіційному СТО тільки за перші пів року раз 10, як за 3 роки володіння вклад в нього близько $8000, щоб просто підтримувати в робочому стані, як купив за $38000, а був радий, що забрали за $20000. Не знаю, може то йому так "пощастило", може то були дитячі болячки нового в той час покоління. Але зараз як раз так само нове і перевіряти на собі, скільки в нього "дитячих" проблем не захотів.

Koleos - досить дешевий, але у нас тільки з слабуватим 2.5, який не дуже економічний. + це машина не про драйв, а я ще хочу драйву.

CR-V - новий гібрид виглядає технологічним і ефективним, але ж ціна! Найдорожчий з непреміуму, що я досліджував. І знову ж довелося б шукати компроміс, бо має не все, що я хочу.

Ще дивився преміум: X1, X3, Q1, Q3, Countryman, GLA, XC40 і тп - вони в базі або порожні і з необхідними опціями швиденько перевалюють за $5

max_cn, згадав, ще дивився "Що по чому?" на Kuga. Також не все має з мого списку побажань. Більш-менш за драйвом та наповненістю можна було б розглядати гібрид в максималці, але він ціною майже гібридний Тусан, а наповнений гірше.

за $50000, а бо сходу починаються в цьому районі...

Крапку в виборі поставив Auto.ria, де я побачив акційний Тігуан, без додаткових опцій, в чистій комплектації Елеганс ще і зі знижкою від виробника. В результаті він мені обійшовся в $40500. Одна біда, я не очікував що він так швидко приїде з закордону. Тепер вимушений продавати Кону в січні, коли попит мінімальний, ще й війна...

Але то можна пережити, головне, щоб всі живі були.

Тест-драйв Hyundai Kona: Hyundai Kona N Line - симпатичный субкомпактный внедорожник
Hyundai Kona N Line - симпатичный субкомпактный внедорожник

Что непосвященные могут подумать об обновленном Hyundai Kona 2022 года выпуска в новой комплектации N Line?

Продажа б/у Kona

Hyundai Kona 2021 Hyundai Kona 16.900$ 2021 14.000 км